Jak na online půjčky

Spotřebitelské půjčky je možné sjednat snadno přes internet. Online sjednání půjčky sebou nese několik výhod. Tímto způsobem se dá ušetřit čas a především poplatky za sjednání úvěru na pobočce. Nicméně při vyřízení online půjčky je třeba dbát několika zásad. Hlavním cílem je vzít si půjčku, která je transparentní a má přehledné podmínky. Úvěry s nejnižšími úroky nabízí již tradičně banky, ale schválení každé žádosti neprobíhá automaticky. Bankovní domy mají zpravidla přísné podmínky na každého zájemce o půjčku. Vyžaduje se trvalé zaměstnání a dostatečně velký příjem. Celkově se také hodnotí finanční bonita každého žadatele. Pro neúspěšné žadatele o bankovní půjčku se nabízí možnost hledat alternativu u nebankovního sektoru. Podmínky k získání peněz zde nejsou tak přísné, ale na druhou stranu je to vykoupeno vyššími úroky.
Jak vybrat půjčku správně

Obecně se doporučuje důkladný průzkum celého spektra půjček a úvěrů. Nikdy byste neměli brát hned první nabídku, která se vám naskytne. Důležité je porovnat několik poskytovatelů půjček a následně porovnat jednotlivé parametry těchto finančních produktů.

Poskytovatelem půjčky by měla být zavedená banka nebo nebankovní společnost. U velké firmy se snižuje riziko nekalých podmínek.

Vždy sledujte údaj o úrokové sazbě a následně RPSN sazbu neboli roční procentní sazbu nákladů. Do této sazby se zahrnují veškeré náklady spojené s půjčkou.

Na informačních materiálech musí být uvedeny veškeré informace o poskytovateli peněz a také celková částka, která bude splacena.

Nezbytné je dávat pozor na skryté podmínky v úvěrových smlouvách. Některé nebankovní společnosti zde zahrnují velké poplatky za pozdní splátky nebo za předčasné splacení půjčky.

Největší poskytovatelé online půjček:

ÚVOD